Zioła na włosy

Kozieradka na włosy

Jednym z problemów, jakie mają głównie kobiety, to wypadanie włosów. Zdarza się, że nawet nie pomagają apteczne specyfiki i wówczas trzeba sięgnąć po bardziej naturalne środki. Wypadaniu mogą towarzyszyć inne dodatkowe objawy i jeśli takie się pojawiają, należy udać się po poradę do dermatologa. On zajmie się badaniem włosów i w razie potrzeby poleci konkretny rodzaj leczenia. Natomiast samo wypadanie włosów, to efekt stresu, zmian klimatycznych czy zmian w organizmie.

Można sobie pomóc używając kozieradki, która jest polecana praktycznie każdemu. Jej główną zaletą jest to, że jest to produkt zielarski, dlatego na pewno nie zaszkodzi. Kupuje się kozieradkę w postaci nasion lub też gotowej mieszanki ziołowej. Aby zastosować ją na włosy, trzeba najpierw zrobić z niej napar, a potem wystudzonym przemywać włosy kilka razy w tygodniu. Oczywiście pierwszym zabiegiem jest umycie włosów szamponem, a dopiero potem płukanie kozieradką. Kupić ją można w sklepie zielarskim, aptece, sklepach ze zdrową żywnością a także przez internet. Jest bardzo tania, a pomaga na włosy już po kilku zastosowaniach.

Kozieradka – roślina działająca na włosy

Nie ma znaczenia, czy włosy są naturalne, czy farbowane, ponieważ kozieradka jest neutralna pod tym względem. Doskonała głównie na wypadanie włosów, ale przy łupieżu czy swędzeniach głowy także można sobie wspomóc kurację kozieradką. Warto najpierw wypróbować kilka razy, po to aby zobaczyć jej zastosowanie i tym samym ocenić, czy warto więcej dosypać kozieradki do naparu czy więcej wody. Napar nie może być gorący i powinno się go zużyć w ciągu dwóch dni. Sposób ten na pewno zapewnia puszystość włosów, ich ładny i delikatny zapach, świeży wygląd, a co najważniejsze, może być stosowany przez alergików.

Młode dziewczyny mogą w ten sposób wzmocnić swoje włosy, tym bardziej, jeśli nie są jeszcze farbowane. Kozieradka nie tylko ma zastosowanie jako płukanka, ale również można nią masować skórę głowy czy też zrobić z niej maseczkę. Jest wiele produktów do włosów z dodatkiem kozieradki i są polecane także przez dermatologów. Łagodzi wiele dolegliwości i nie podrażnia skóry, dlatego też warto oprócz kozieradki używać szamponów delikatnych. Może się zdarzyć delikatne mrowienie we włosach, ale to tylko oznaka tego, że kozieradka faktycznie działa. Aby zrobić z niej maseczkę, trzeba zrobić papkę, dodając wody i mąki ziemniaczanej.

Kosmetyk ten można stosować dwa razy w tygodniu, aby poprawić stan włosów i zmniejszyć ich przetłuszczanie. Im bardziej ma intensywny zapach, tym lepszą jakością się odznacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *