Porady

Olej lniany na włosy

Olej lniany znany jest z tego, że dodawany do wielu potraw, jak sałatki czy surówki. Jednak nie tylko w dziedzinie kulinarnej jest słynny, ponieważ posiada wiele cennych właściwości. Te zalety powodują, że znalazł on zastosowanie w kosmetyce.

Dodawany jest do kosmetyków naturalnego pochodzenia, a także doskonały w problemach z włosami. Na uznanie zasługuje głównie dlatego, iż bardzo szybko je nawilża, wygładza, wzmacnia oraz zapobiega dalszemu wysuszeniu czy łamliwości końcówek. Nie tylko suche włosy mogą być wzmacniane olejem lnianym, ale również te mające problemy z łupieżem, czy bardzo delikatne, podatne na różne alergie.

Oczywiście, bardziej poważne problemy z włosami należy leczyć u dermatologa, ponieważ tylko wtedy można je przywrócić do zdrowego stanu w szybki sposób. Dermatolog je zbada i stwierdzi czy pomoże im kuracja farmakologiczna czy bardziej zaawansowane metody przywracania blasku i zdrowia. Natomiast olej lniany stosowany jest doraźnie przy drobnych problemach, występujących raz na jakiś czas. Aby zastosować olej, najpierw trzeba kupić wysokiej jakości, tłoczony na zimno. Obecnie jest niewiele firm, które produkują wartościowy olej lniany, ale są renomowane i warto się o nich dowiedzieć coś więcej.

Jaki olej lniany do pielęgnacji włosów?

Na włosy musi być koniecznie olej z czarnej butelki, mający aktualną datę ważności. Ma on kilka ciekawych zastosowań a jednym z nich jest wcieranie oleju we włosy, szczególnie w skórę głowy. Dobrym sposobem jest także maseczka z dodatkiem miodu, awokado czy cytryny, aby dodatkowo włosy odświeżyć. Po kilku tygodniach widać już efekty, ponieważ olej lniany jest bogactwem składników z grupy omega które są tak wysoko cenione, również przez dietetyków. Cena oleju lnianego jest wprawdzie wysoka, ale na włosy stosuje się niewielką ilość oleju, dlatego na pewno wystarczy na bardzo długo.

Szampon z Oleju lnianego?

Przy większych problemach z włosami, można go używać nawet trzy razy w tygodniu, natomiast podczas poprawy już wystarczą dwa razy w tygodniu. Poprawa stanu włosów może również polegać na tym, że jednocześnie się je nawilża za pomocą maseczki lub masażu oraz wypija codziennie kilka łyżek oleju lnianego pomiędzy posiłkami. Jest to wzmacnianie wewnętrzne, które powoduje że zarówno struktura włosa jak i skóra głowy ulegają szybszej poprawie, właśnie od środka. ponadto warto kupować szampony do włosów z dodatkami z oleju lnianego, a także naturalne lniane odżywki. Można je kupić w sklepach ekologicznych, ponieważ są to produkty naturalne, bez chemicznych dodatków. Domowym sposobem także można wykonać szampon z oleju lnianego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *