Porady

Jak szybko rosną włosy?

Bardzo często zastanawiamy się jak szybko rosną włosy. W Internecie jak i także w licznych magazynach kobiecych możemy znaleźć na ten temat wiele ciekawych artykułów. To właśnie w tych artykułach można przeczytać, że średnia długość wzrostu włosów w ciągu każdego miesiąca to jeden centymetr. Wzrost ten jest jednak zależny od naprawdę wielu czynników. Pierwszy istotny czynnik to poziom nawilżenia organizmu, naszej pielęgnacji włosów jak i także odpowiedniej diety, która powinna być bogata w makroelementy oraz w mikroelementy. A czy jakoś można przyśpieszyć porost swoich włosów?

Wiemy już, że włosy nie rosną w tym samym tempie. Każdy z nas oraz każda z nas ma inny rodzaj włosów. Jedne z nas używają takich urządzeń prostownica, suszarka czy lokówka, a inni wystrzegają się tychże urządzeń jak tylko mogą, ponieważ zdają sobie sprawę jak urządzenia te potrafią nasze włosy zniszczyć. Mało kto wie, ale bardzo ważna we wzroście włosa jest nawilżenie naszego organizmu.

Jak długo rosną włosy?

Gdy chcemy, aby nasze włosy szybko rosły to musimy spożywać odpowiednią ilość wody. Zasada główna mówi nam o tym, że jeśli nasze włosy są zaniedbane to tak naprawdę rosną znacznie wolniej od średniej, czyli od jednego centymetra na miesiąc. Musimy mieć świadomość, że włosy zadbane mogą zdecydowanie szybciej rosnąć. Osobiście serdecznie polecam różnego rodzaju maseczki domowej roboty na nasze włosy. Świetną maseczką jest maseczka jajeczna. Mówi się, że właśnie domowe sposoby pielęgnacji włosów są sposobami zdecydowanie najlepszymi. Musimy mieć to na uwadze. Czasem kupimy drogie kosmetyki, na które nie dość, że wydaliśmy wszystkie swoje oszczędności to jeszcze dodatkowo jakby tego było mało nie widzimy żadnych efektów. Zdecydowanie takowa sytuacja może nas zdecydowanie zmartwić.

Trycholog – specjalista od chorób włosów

A jeszcze bardziej zmartwi nas sytuacja, gdy nic nie pomaga nam zupełnie. Pamiętajmy jednak, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Moim zdaniem świetnym wyjściem będzie zgłoszenie się do specjalisty. A kto jest specjalistą od naszych włosów? Mało kto wie, że zarówno specjalistą od naszej skóry jak i także od naszych włosów jest lekarz dermatolog, a dokładniej jest to trycholog. Zdecydowanie jest to najlepszy wybór. Kurację, którą dobierze nam lekarz będzie zdecydowanie spersonalizowana i dobrana pod rodzaj naszych włosów jak i także pod sposób pielęgnacji naszych włosów i ich stopień zaniedbania. Jest to zdecydowanie najważniejsze. Gdy będziemy stosować się zaleceń lekarza to zdecydowanie będziemy usatysfakcjonowani efektami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *