Porady

Jak dbać o włosy?

Podstawowa pielęgnacja włosów i skóry głowy wydaje się nie być niczym trudnym. Wszyscy wiemy, że włosy muszą być regularnie myte i wszelkie ingerencje jak przykładowo: farbowanie, lakierowanie, prostowanie szkodzi im. W obecnych czasach półki sklepowe uginają się od produktów do włosów- od szamponów, przed odżywki, balsamy po maski i spray. Zatem jak umiejętnie dbać o włosy by pozostały mocne i lśniące bez wydawania na to dużych pieniędzy?

Mycie i suszenie

Mycie to podstawa pielęgnacji naszej głowy. Pamiętajmy, by myć dokładnie nie tylko włosy na całej powierzchni, ale i skórę głowy. Wiele osób zdaje się zapominać o tym, a jest to jeden z najczęstszych powodów problemów z włosami. Kolejna istotna kwestia to płukanie włosów. Warto poświęcić kilka minut więcej, by zyskać pewność, że na naszych włosach nie została już piana. Niewypukane włosy wyglądają ciężko, są płaskie i może to przyczyniać się do łupieżu. Zwróćmy jednak szczególną uwagę na to, jaki szampon wybieramy. Na rynku nie brakuje firm, których szampony kuszą kolorowymi opakowaniami gwarantując blask i oszałamiające efekty. Jednak jeśli szampon ma w swoim składzie SLS lub parabeny, to z pewnością będzie tylko szkodził naszym włosom. Nie należy bać się suszenie włosów, o ile nie robimy tego codziennie. Trzeba jednak trzymać suszarkę w odpowiedniej odległości i suszyć średnią temperaturą powietrza nawiewu.

Podcinanie

Regularne podcinanie końcówek włosów można z powodzeniem zaliczyć do pielęgnacji. Chociaż wiąże się z tym wiele mitów jak np. to, że włosy szybciej rosną lub zyskują na objętości. Nie jest to do końca prawdą, ale i tak warto to robić co kilka miesięcy, ponieważ włosy wyglądają wtedy na zdrowsze, naturalnie pozbywamy się zniszczonych pasm. Podobnie postępujemy przecież przy obcinaniu paznokci, tak więc warto zachować tę analogię co do włosów.

Co jeśli domowe sposoby zawodzą?

Podstawowe metody pielęgnacji powinny być skuteczne dla wszystkich typów włosów. Są jednak te bardziej niesforne lub delikatne, które wymagają szczególnych środków. Jeśli jednak i takie nie pomagają warto udać się z tym do lekarza. Włosy są częścią naszego ciała i mogą informować nas o pewnych niedoborach lub nawet chorobach. Należy zatem udać się do lekarza dermatologa. Specjalistą od włosów jest trycholog z podłożem medycznym. Osoba taka spojrzy na nas problem z dermatologicznego punktu widzenia, jednak możemy liczyć na jego wiedzę na temat włosów. Często taka wizyta u trychologa pomaga zaoszczędzić czas na wizyty u innych specjalistów lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *